Gejmaj sigurno

velj 12, 2024 | Naslovnica, Vijesti

U tjednu između 6. i 9. veljače povodom Dana sigurnijeg interneta, u školi je održan nagradni kviz pod nazivom „Gejmaj sigurno“. Kviz je proveden u sklopu projekta Dan sigurnijeg interneta koji se nalazi u školskom Kurikulumu. Tema kviza Gejmaj sigurno bila je edukativne prirode s ciljem poticanja odgovornih navika kod igranja video igara te suočavanja s odstupajućim ponašanjima.

U kvizu su sudjelovali svi učenici na redovnoj i izbornoj nastavi predmeta informatika. Učenici svakog od razreda bili su podijeljeni u timove od tri do četiri učenika. Ukupno je sudjelovalo 113 učenika koji su bili podijeljeni u 29 timova. Od 29 timova, deset timova je bilo najuspješnijih, a među njima tim „Limun“ s članovima: Lucija Gršić, Niko Katinić i Maks Kršić. U kvizu učenici su odgovarali na dva seta po tri pitanja. Učenicima su odgovori bili unaprijed predloženi, a oni su zajedničkim radom morali odlučiti se za najrelevantnije od ponuđenih.

Sudjelovanjem u kvizu učenici su prepoznali koje informacije nije poželjno dijeliti s drugim suigračima, kakvo ponašanje se smatra poželjnim te koje su moguće posljedice neprimjerenog ponašanja.