Posjet Adventu u Zagrebu

sij 8, 2024 | Naslovnica

Učenici sedmih razreda 18. prosinca 2023. posjetili su Advent u Zagrebu u sklopu Dodatne nastave Engleskog jezika. Vodila ih je učiteljica Engleskog jezika Nikolina Radišić Recher, a u pratnji je bila i učiteljica Klara Draženović. Grupu su činili: Astrid Berčuk, Karla Čulo, Lili Topolnik (7.a), Nola Bulić (7.b), Lena Deverić i Niko Katinić (7.c). Ono što je ovaj posjet učinilo posebnim je to da su učenici od polaska do povratka u školu trebali pričati u potpunosti na engleskom jeziku! Ovo je bila odlična prilika za korištenje stranog jezika u stvarnim situacijama te za praktičnu primjenu jezičnih vještina. Učenici su na engleskom naručivali hranu na štandovima, ali i pričali s drugim ljudima u centru grada kada bi ih, na primjer, zamolili da nas slikaju kao grupu. Posjet je bio uspješan te se možemo pohvaliti da u međusobnoj komunikaciji ili komunikaciji s drugim ljudima nismo koristili hrvatski jezik. I učiteljima i učenicima ovo je bilo vrlo zabavno i zanimljivo, ali i poučno iskustvo. Na kraju aktivnosti vratili smo se sretni što smo bogatiji za ovo iskustvo, ali i što se možemo vratiti pričanju našim materinjim, hrvatskim jezikom.

Autor:  Nikolina Radišić Recher