Projekt Dictionary

ožu 18, 2024 | Naslovnica, Vijesti

Projekt Dictionary

Tijekom našeg međunarodnog jednogodišnjeg jezičnog projekta vezanog uz vrste rječnika uspješno smo završili i naš drugi rječnik. U suradnji s još tri škole učenici 4.b razreda su osim višejezičnog Emoji Dictionary objavili i jedan jednojezični rječnik. Radi se o englesko-engleskom rječniku Fairytale Dictionary.

Za Emoji Dictionary su učenici na likovnoj grupi s razrednicom Tanjom Omrčen likovno prikazali svoje ideje,a uz pomoć uč.engl.jezika Katarinom Štefanec su osim pisanog oblika dodali i zvučni zapis izgovora pojednih riječi. Učenici viših razreda također su obogatili Emoji Dictionary svojim crtežima, pisanim i zvučnim zapisima riječi na izbornoj nastavi francuskog i talijanskog jezika s prof. Vedranom Franović i Antonijom Šteficom, te objavili pomoću digitalnog alata Canva.

Naš 2.rječnik, Fairy Tale Dictionary, 4.b razred je započeo olujom ideja na temu“ Likovi iz bajki“ na terenskoj nastavi u Ogulinu, u Ivaninoj kući bajke, u pratnji uč.Tanje Omrčen i uč.engl.j.Katarine Štefanec. Zapisane ideje su učenici objasnili na engleskome jeziku, a potom prikazali u digitalnom alatu Story Jumper uz pomoć uč.informatike Marte Pejnović. Učenike je posebno veselio zajednički sat triju škola partnera (OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića i Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam iz Turske) kada su mogli uživo na engleskom jeziku predstaviti svoje likove iz bajki, izraziti svoje ali i čuti mišljenje vršnjaka o prezentiranim radovima.
Rezultat našega rada možete pogledati na linku: https://www.storyjumper.com/book/read/166721901/seydasavrancelik#page/1

A rezultate rada Likovne grupe 4.b i uč.Tanje Omrčen na temu bajki, a nastavno na rječnik likova iz bajki možete razgledati i na izložbi u knjižnici na Kvatriću u organizaciji prof. Likovne kulture Lidije Galović

Katarina Štefanec, učiteljica engleskog jezika