Projekt “Guarda che film!”

tra 27, 2024 | Vijesti

19.⁠ ⁠travnja 2024. učenici naše škole koji pohađaju nastavu talijanskog jezika, Julija Utješanović, Luka Sedlić, Ruža Puljić, Nikola Prpić, Katja Modrušan, Mak De Vries, Marta Ivičić i David Skoko u pratnji učiteljice Vedrana Franović posjetili su Zajednicu Talijana iz Zagreba i sudjelovali u projektu “Guarda che film!” koji organizira Hrvatska udruga profesora talijanskog jezika. Tema je projekta kino/film, obrazovni resurs koji potiče motivaciju za učenje, razvija jezične i kulturne vještine te kritičko i kreativno mišljenje. Nakon pogledanog filma i niza aktivnosti na satu učenici su izradili plakate za film te ga usmeno predstavili ostalim sudionicima projekta, OŠ Žitnjak i Gimnaziji Karlovac. Naši učenici su predstavili film Enrico Piaggio-un sogno italiano koji govori o nastanku jednog od najpoznatijih simbola Italije-Vespi.