Izuzetno smo ponosni na učenike naše škole koji su u školskoj godini 2022/2023. po prvi put sudjelovali u Croatian Makers ligi, natjecanju iz robotike i programiranja za djecu osnovnoškolske dobi. Ligu provodi Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM), a natjecanja su se održala u četiri kola. Učenici Leon Kolar, Petar Lelas, Luka Kangler, Mislav Bolanča i Paul Glavaš sudjelovali su u natjecanju.

Natjecanje se provodilo po regijama, a učenici naše škole bili su u regiji Zagreb1, starija dobna skupina. Kroz sva natjecanja lige zauzeli su prvo mjesto. Zahvaljujući izvrsnim rezultatima, učenici su pozvani na sudjelovanje u Superfinalu koje je održano 24.5. u online obliku. U Superfinalu sudjelovalo je 225 natjecatelja iz 61 natjecateljske ekipe. Učenici Leon Kolar, Petar Lelas, Luka Kangler i Mislav Bolanča predstavljali su našu školu.

U konkurenciji od 31. ustanove zauzeli su odlično peto mjesto na razini države. Učenike su kroz natjecanja vodile profesorice Maja Horvat i Barbara Bedenik. Pogledajte videozapis vožnje s natjecanja.

Čestitamo učenicima
Leonu Kolaru, Petru Lelasu, Luki Kangleru i Mislavu Bolanči i na izvrsnom rezultatu u Superfinalu!