Plastiku odgovorno baci, čistoću zemlje spasi!

Svima nam je već poznata štetnost plastičnog otpada te velikog perioda potrebnog za razgradnju plastike.

Učenici izvannastavne aktivnosti ZAG s mentoricom Natalijom Ćelap obradom teme klimatskih promjena, uočili su potrebu postavljanja kutija za odlaganje plastike u svaku učionicu škole. Naša škola je uvijek odgovorno pristupala odvajanju otpada ( baterija, papir, plastika) ali je primijećeno da učenici dosta plastike odlažu u miješani otpad. U suradnji sa učenicima Eko grupe, kutije su postavljenje u učionice te su učenici razredne i predmetne nastave imali mogućnost oslikati svoje kutije. Učenici su odlično odradili zadatak te su kutije prava umjetnička djela.

Najljepše ukrašene kutije ( bodovane od učenika Eko grupe i Zag-a) nagrađene su slatkim nagradama za učenike.

Naravno uz napomenu važnosti odvajanja otpada i recikliranja istog.