U suradnji s Umjetničkim paviljonom u Zagrebu posjetili smo Tehnički muzej Nikola Tesla, izložbu posvećenu ženskoj fotografiji u Hrvatskoj. Izložba obuhvća veliko vremensko razdoblje od druge polovice 19.st. sve do suvremenosti.

Zahvaljujući razvoju tehnologije koju danas imamo ne razmišljamo često o problemima koje su žene imale u povijesti u fotografskoj profesiji, ograničene mogućnosti edukacije, fizički zahtjevnu opremu, nerazumijevanje sredine za njihovu profesiju i sl.

Ženska fotografska praksa u Hrvatskoj prikazuje kako su na inovativan i intrigantan način,  zajedničkim i pojedinačnim naporima pridonijele da fotografija ulazi u prostor kulture i umjetnosti.

Socijalno angažirane teme, dokumentarna te umjetnička fotografija, eksperimenti sa svjetlom i različita konceptualna razmišljanja prikazana su kroz odabir fotografkinja;

Sofije Hering, Marije Keleman, Julijane Erdody Drašković, Ivane T. Meller, Anite Antoniazzo, Slavke Pavić, Milice Borojević,Marije Braut, Nade Orel i brojnih drugih.

Učenici 6.c razreda imali su priliku razgledati zanimljive fotografije različitog žanra i različitog fotografskog stila, čuti zanimljivo predavanje naše voditeljice muzejske pedagoginje Irme Besednik, te sudjelovati u dvije različite likovne radionice inspirirane izložbom, a pod vodstvom profesionalne fotografkinje Petre Slobodnjak. U pratnji učenika bile su profesorice Lidija Galović i Barbara Bedenik.