Tjedan od 25. do 28. travnja bio je posvećen znanosti kroz projekt raSTEM. Projekt je osmišljen s ciljem popularizacije znanosti među učenicima škole.

U utorak, 25. travnja ugostili smo Petra Pervana, mag.educ.phys.et tehcn. s Instituta Ruđer Bošković, Zavod za fizičku kemiju koji je održao predavanje učenicima osmog i sedmog razreda na temu Zašto fizika?

U srijedu, 26. travnja predavanje i radionicu za učenike šestih razreda održali su dr. sc. Anđela Pustak i dr. sc. Zoran Štefanić s Instituta Ruđer Bošković. Tema njihovih predavanja i radionice bila je Fizika, kemija i svijet oko nas.

U četvrtak, 27. travnja učenici sedmih i osmih razreda bili su prisutni na predavanju Ane Sušac, izv. prof. dr. sc. s Fakulteta elektrotehnike i računarstva koja je održala predavanje na temu Otkrij kako se koriste eksperimenti i modeli u znanosti, a Dario Bojanjac izv. prof. dr. sc., s Fakultet elektrotehnike i računarstva održao je predavajne na temu Kako prerezati Mobiusovu vrpcu.

Učenicima petih razreda temu Promatranje Sunca i upoznavanje svemira prezentirao je Damir Hržina, dipl. ing. strojarstva iz Zvjezdarnice Zagreb. U školskom je parku bilo organizirano promatranje Sunca pomoću teleskopa. Učenici su aktivno sudjelovali na svim predavanjima i radionicama.

Znanstveni tjedan završili smo Znanstvenim sajmom na prvom katu škole na kojemu su učenici prezentirali svoje istraživačke radove. Također, u petak 28. travnja učenici sedmog razreda održali su radionicu na kojoj su prezentirali pokuse učenicima trećeg razreda, a učenici osmog razreda prezentirali su učenicima četvrtog razreda robote Makeblock te njihovu primjenu u različitim situacijama.

Događanja su organizirale i vodile profesorice: Klara Draženović, Matilda Šimunović, Natalija Ćelap i Barbara Bedenik.

Zahvaljujemo na suradnji svim kolegama škole kao i našim učenicima koji su doprinijeli realizaciji projekta raSTEM.